İçerik Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz

Çamçeşme Mahallesi

30 bin 379 nüfusla Pendik’in en kalabalık 9. mahallesi olan Çamçeşme Mahallesi, 1 milyon 167 bin m2 alana sahiptir. D-100 Karayolu sınırında yer alan bu mahallemiz, Tersane Köprüsü TEM Bağlantı Yolu üzerindedir.

İlçe ekonomisine önemli katkıları olan May Tekstil, Mimkon Konfeksiyon, Toros Gıda, Ard Mühendislik, Mehveş Varan Tekstil ve M.P.D.T. Metal Plastik gibi firmalar, bu mahallemizde kuruludur. Yine Pendik’in 6 büyük alışveriş merkezlerinden ikisi olan Pendorya AVM ve Metro AVM; Anadolu yakasının en büyük otellerinden biri olan Divan İstanbul Asia mahallemizin güneydoğu köşesinde yer almaktadır.

Pendik Askerlik Şubesi'de yine bu mahallemizde hizmet vermektedir. 

Önemli sosyal yaşam alanlarından biri olarak İstanbul Valiliği tarafından Esenler Mahallesi’nde inşa edilen Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi, belediyemiz tarafından Fevzi Çakmak Mahallesi’nden inşa edilen Arif Nihat Asya Kültür Merkezi ve Kavakpınar Mahallesi’nde inşa edilen Ahmedi Hani Kültür Merkezi ile Kavakpınar Aile Çocuk Eğitim Merkezinden bu mahallemizdeki vatandaşlarımız da faydalanabilmektedir.

Vatandaşlarımız, sağlık hizmetlerini mahallemizde yer alan Özel Cihan 1 Tıp Merkezi, Pendik 6 Nolu ve 13 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ile Çamçeşme Aile Sağlığı Merkezinden alabilmektedir.

Yine belediyemiz tarafından mahallemize kazandırılan Çamçeşme Parkı, Merkez Camii Yanı Parkı, Askerlik Şubesi Karşısı Parkı, Alparslan Anadolu Lisesi Parkı, Şaban Aras Parkı ve Antrenman Sahası gibi tam donanımlı modern parklar; oyun grupları, fitness üniteleri, dinlenme alanları ve diğer açık spor sahalarıyla mahallemizdeki vatandaşlarımıza sağlıklı ve sosyal yaşam imkânı sunmaktadır.

Çocuk ve gençlerimiz, mahallemizde yer alan Ahmet Yesevi İlkokulu, Çamçeşme İlkokulu, Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu, Çamçeşme İmam Hatip Ortaokulu ve Alparslan Anadolu Lisesinden eğitim hizmeti alabilmektedir.

Çınardibi Camii, Kaynarca Orta Camii ve Osmaniye Camii mahallemizin başlıca ibadethaneleridir.

 

Garanti Bankası Teknoloji Kampusu

Mahallemizde inşa edilen Garanti Bankası Teknoloji Kampusu, bilişim tabanlı yazılım geliştirme teknolojisiyle bankacılık, finansal kiralama, faktoring, sigortacılık, tüketici finansmanı vb. konularda enerji, inşaat ve otomotiv gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin taleplerini karşılayacak önemli bir yatırım olarak Çamçeşme Mahallesi’ne kazandırılmıştır.

 

Önemli Adresler:

Askerlik Şubesi Adres: Çamçeşme Mah. Anafartalar Sok. No: 1 Tel: 596 04 80

Özel Cihan Tıp Merkezi Adres: Çamçeşme Mah. Marmara Cad. No: 54B Tel: 396 60 00

Çamçeşme ASM Adres: Çamçeşme Mah. Marmara Cad. No: 52 Tel: 657 07 67

Pendik 6 Nolu ASM Adres: Çamçeşme Mah. Kemalpaşa Cad. Karadeniz Sok. No: 9 Tel: 396 48 16

Pendik 13 Nolu ASM Adres: Çamçeşme Mah. Aydınlı Cad. Düzey Sok. No:6 Tel: 483 03 79

Çamçeşme Mahalle Muhtarlığı (Muhtar: Meliha İNAN) Adres: Çamçeşme Mah. Misak-ı Milli Cad. No:24 Tel: 396 19 47

 

Not: Mahallemize ilişkin ayrıntılı bilgiye mahalle muhtarlığından ulaşılabilir.

 

 

15 Nisan 2019
İçeriği Paylaş

İçeriği Paylaş

Kapat