İçerik Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz

Pendik’te Yalnız Değilsiniz

Her daim halkla iç içe olan Pendik Belediyesi Ramazan Ayı boyunca sürecek yeni uygulamasıyla yaşlıların kalplerine dokunuyor. Yalnız veya eşiyle yaşayan yaşlılara yönelik yeni başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında gönüllüler aracılığıyla temin edilen sıcak yemeklerle kimse evinde yalnız kalmayacak.

Her yaştan vatandaşını düşünen Pendik Belediyesi, yaşlılar için yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Yalnız veya eşiyle yaşayan yaşlılara yönelik yeni başlatılan proje kapsamında gönüllüler aracılığıyla temin edilen sıcak yemeklerle paylaşma geleneği hatırlatılacak. Kimsenin yalnız kalmaması adına düzenlenen hizmette gönüllüler, en yakın lokasyondaki yaşlılarla eşleştirilecek. Pandemi kurallarına da dikkat ederek evlerinde yaptıkları sıcak yemekleri ihtiyaç sahibi yaşlılarla paylaşabilecek. İftar öncesi her gün pidesini bir yaşlıyla paylaşma fırsatı yakalayacak olan gönüllüler, Pendik’teki yaşlılar için farkındalık oluşturmada büyük rol oynayacak.

Gönül Bağı” Kuracaklar

Belediyenin gönüllüler ile yaşlıları bir araya getirdiği hizmet Ramazan ayı boyunca devam edecek. Gönüllü olarak katılmak isteyenler pendik.bel.tr üzerinden form doldurarak kayıt yaptırabilecek. Büyüklere hürmetin ve paylaşmanın en çok hissedildiği Ramazan ayı boyunca devam edecek olan hizmette Pendikli yaşlılarla COVID-19 döneminde gönül bağı kurulması hedefleniyor.

 


06 Nisan 2021