İçerik Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz

Engelli Nakil Hizmeti

 - Engelli Nakil Hizmet aracından faydalanacak kişinin engelli sağlık kurulu raporunun olması ve Pendik’te ikamet ediyor olması gerekmektedir.

 - Engelli yakını veya engelli vatandaşımız; 444 81 80 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak engelli kişinin TC Kimlik Numarasını, gideceği yeri ve randevu saatini belirterek talep oluşturur. Oluşturulan talep engelli nakil birimine iletilir.

 - Engelli nakil birimi; talebi 2 şekilde değerlendirir.

Anadolu yakası içinde yapılacak bir taşıma ise; Engelli vatandaşımızın TC Kimlik Numarasından yapmış olduğu kontrol neticesinde randevu saatinin uygun olduğu takdirde randevu oluşturulur. Telefonla kişiye olumlu-olumsuz bilgi verilir. Engelli nakil araçları sadece Anadolu yakasına hizmet vermektedir.

Rutin taşımalarda ise; dilekçe ile başvuru yapılmaktadır.Engelli vatandaşımızın durumunu anlatan, nereye ve saat kaçta gideceğini, kaç gün gideceğini belirten dilekçe vermesi istenir. Dilekçe 1 gün içerisinde engelli nakil birimine ulaşır. Engelli nakil birimi hastanın TC Kimlik Numarasından yapmış olduğu kontrol neticesinde randevu saatinin uygun olduğu takdirde randevu oluşturur. Telefonla kişiye olumlu-olumsuz bilgi verilir. Ayrıca resmi yazı yazılır.

 

Not 1: Eksik ya da yanlış beyan veren kişiler tespit edildiğinde engelli nakil hizmetinden faydalanamamaktadır. Gerekli görüldüğünde engelli sağlık raporu istenir.

Not 2: Taşımadan önce engelli yakını tarafından Taşıma Formu doldurularak sisteme kaydı yapılır.

 

Bütün Evraklar Eksiksiz Teslim Edildikten Sonraki Hizmet Süresi: Çağrı Merkezinden gelen başvurular mesai içersinde kontrol edilir. Engelli vatandaşımız aynı gün içerisinde aranarak talebinin karşılanıp karşılanamayacağı ile ilgili bilgi verilir.

Dilekçe ile gelen başvurular ise Beyaz Masadan 1 gün içerisinde engelli nakil birimine iletilir ve engelli vatandaşımız aynı gün içerisinde aranarak talebinin karşılanıp karşılanamayacağı ile ilgili bilgi verilir.

 

BİRİNCİ MÜRACAAT YERİ

SOSYAL DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

BÜRO PERSONELİ

Adres: Yeni Mah. Stadyum Sok. No: 18 (Semt Konağı)

Telefon: 444 81 80

E-Posta : sosyalpendik[et]pendik.bel.tr

 

İKİNCİ MÜRACAAT YERİ

SOSYAL DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

BİRİM SORUMLUSU

Adres: Yeni Mah. Stadyum Sok. No: 18 (Semt Konağı)

Telefon: 444 81 80

E-Posta: sosyalpendik[et]pendik.bel.tr

27 Aralık 2018
İçeriği Paylaş

İçeriği Paylaş

Kapat