İçerik Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz

Engelli Ve Ailelerine Sunulan Hizmetler

 - Engelli ve aileleri rapor ve nüfus cüzdanı ile Pendik Engelsiz Yaşam Merkezine gelerek bizzat başvurusunu yapar, İlk başvurusunu yaptıktan sonra 444 81 80 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak istek ve taleplerini bildirir. Yasal haklar, sosyal aktiviteler, iş talepleri, medikal malzeme talebi, bakım ve engelli maaşı, engelli kimlik kartı, İETT kartı  vb konularda bilgilendirme yapılmaktadır.

 - Merkezimizde pedagog hizmeti verilmektedir. Pedagog hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız 444 81 80 Çağrı Merkezimize başvurup kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

 - Engelli işveren buluşmaları on beş günde bir Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenmektedir.

 - Engelli Hizmetleri Birimi Halk Dansları Topluluğu, A ve B grubu olmak üzere iki ekip halinde haftada üç gün çalışmalarına devam etmektedir.

 - EKPSS  hazırlık kursu haftada 4 gün Süreyya Paşa İlköğretim Okulunda, hafta sonu ise Kurtköy Halk Eğitim Merkezinde eğitime devam etmektedir. Bunun yanında zihinsel engelli adaylarımız için hafta içi ve cumartesi günü merkezimizde eğitim verilmektedir.

 - EKPSS Başvuruları ve tercih dönemlerinde bilgilendirme ve yönlendirme yapılmaktadır.

 - Yıl içinde belirli gün ve haftalarda çeşitli etkinlikler ve geziler düzenlenmektedir.

 - Spor yapmak isteyen vatandaşlarımıza Pendik Belediyesi Anadolu Yakası Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol, Pendik Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı bünyesinde hizmet verilmektedir.

 - Merkezimiz bünyesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü (İSEM) Hizmet Masası bulunmaktadır. Burada engelliler için yüzme, hidroterapi ve atla terapi başvuruları alınır. Dil Konuşma terapisi talepleri alınarak  değerlendirmeleri yapılıp ilgili merkezlere yönlendirilir.

 

BİRİNCİ MÜRACAAT YERİ

BÜRO PERSONELİ

PENDİK ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

ENGELLİ HİZMETLERİ BİRİMİ

Adres: Çamlık Mah. Yahya Kemal Beyatlı Cad. No: 22

Telefon: 444 81 80 Dahili: 1119-3051-3052-3053-3054

E-Posta : sosyalpendik[et]pendik.bel.tr

 

İKİNCİ MÜRACAAT YERİ

 SOSYAL DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adres: Yeni Mah. Stadyum Sok. No: 18 (Semt Konağı)

Telefon: 444 81 80

E-Posta : sosyalpendik[et]pendik.bel.tr

01 Şubat 2019
İçeriği Paylaş

İçeriği Paylaş

Kapat