İçerik Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz

Robotik Kodlama Eğitimi

 

İlkokul Öğrencilerimiz için Robotik-Kodlama Eğitimlerimiz Başlıyor

Günümüzde üretim sistemlerinde insan gücünden ziyade robot teknolojilerinin kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Artık robotlar tarafından seri ve hatasız olarak üretilen birçok cihaz insan hayatını kolaylaştırmakta ve bu teknolojiler ile üretim yapan ülkeleri bir adım daha öne taşımaktadır.

Çocuklarımızın yarının teknolojik sistemlerine uyum sağlayabilmeleri, bu teknolojileri kullanan değil üreten bireyler olabilmeleri için robotik-kodlama eğitimleri ülkemizde üzerine hızla desteklenen çalışmalar olmuştur.

Robotik Kodlama Eğitiminin Faydaları:

 - Robotik eğitimleri; çocukların motor kabiliyetlerinin gelişmesine ve mekanik düzeneklerin çalışma prensiplerini öğrenmelerine yardımcı olmaktadır.

 - Robotik eğitimleri; çocuklarımızın neden sonuç örgüsünü kurmasına, analitik düşünce becerisinin gelişmesine yardımcı olur.

 - Robotik Eğitimleri ile çocukların tasarım kabiliyetleri ve hayal dünyası gelişir. Aletlere, cihazlara ve yapılara karşı yeni bakış açıları kazanılır.

 - Robotik Kodlama eğitimleri ile çocukların okulda gördükleri birçok matematik ve fizik kuralı somut olarak işlemiş olur.

 

Eğitimler Nasıl Gerçekleşecek

 - Robotik- Kodlama eğitimimiz toplam 844 Parçadan oluşan içerisinde programlanabilir yapı taşı, 3 adet motor ve birçok sensör ve yapı tuğlaları bulunan LEGO BOOST seti ile gerçekleştirilecektir.

 - Eğitim bu konuda eğitim almış uzman öğretmenler tarafından verilecektir.

 - Öğrenciler; eğitimlerde kendilerine verilen tablet bilgisayarlarda sürükle-bırak yöntemi ile görsel kod blokları oluşturacak ve kendilerinin inşa edeceği robot tasarımlarda anında kodu çalıştırarak sonucu göreceklerdir.

 - Eğitimler belirtilen AÇEM'lerde haftada 2 gün 16.00-17.30 saatleri arasında gerçekleşecek ve 8 hafta sürecektir. Eğitimlerde son 2 hafta proje çalışmalarına ayrılacak olup eğitim sonrasında belirlenecek tarihlerde turnuva ile ortaya çıkan çalışmaların yarıştırılması sağlanacaktır.

Katılım Koşulları

 - Eğitimlere ilkokul 3 ve 4. Sınıf öğrencileri katılabilecektir.

 - Sadece Pendik’te ikamet eden öğrenciler faydalanabilecektir.

 - Başvurular; Eğitimin verileceği AÇEM’lerden yapılacaktır. Başvuru için Başvuru Formu, Katılım Muvafakatnamesi, Öğrenci ve Veli Kimlik Fotokopileri gerekmektedir.

 - 2019 yılı içinde 3 kur halinde eğitimler düzenlenecektir.İlk kur ikinci grup için başvuru sırasına göre ilk 300 başvuru değerlendirmeye alınacaktır.

 

AÇEM'ler için tıklayınız.

 


05 Mart 2019